Promieniowanie kolorów wpływa na nasze oczy

Kolory radiestezyjne można podzielić na dodatnie i ujemne. Dodatnie to czerwony, pomarańczowy, żółty, podczerwony, czarny, natomiast ujemnymi są błękitny, indygo, fiolet, ultrafiolet, biały. Zieleń bywa przemienna, dodatnia i ujemna.

Kolory, zależnie od tego, czy są dodatnie, czy ujemne, łącznie z innymi właściwościami danej barwy, mają wpływ na człowieka i zwierzęta oraz na wegetację roślin.

Buhaj oraz indyk, mające znak dodatni (+), nie znoszą czerwieni, która jest dodatnia (+) żaba (-) poszukuje roślin zielonych, czyli czerwieni (+) grusza (+) sprzyja krzewom róży (-), gdy róża (-) działa szkodliwie na jabłoń (-) mszyca filoksera {+) żyje dobrze na liściach winorośli (-) pszenica i burak cukrowy (-J lubią teren gliniasty, wilgotny (+) oraz nawozy sztuczne: calciocianamid, siarczan amonu, fosforaty mineralne {+) żyto (+) wymaga terenu krzemowo-wapiennego (-) i nawozu żużlowego (-).

Muchy dążą do koloru jasnoróżowego, jasnożółtego. bladej zieleni, a uciekają przed błękitem i zielenią. Motyle lubią kwiaty o kolorze ich skrzydeł, pszczoły dążą do kwiatów niebieskich, żółtych, a unikają szarych.

Promieniowanie kolorów wpływa na nasze oczy i inne zmysły oraz działa ożywiająco lub osłabiająco fizycznie i psychicznie. Zagadnienie kolorów dotyczy ubrania, umeblowania, ozdób itp. Ubranie dla kobiet musi być zharmonizowane z kolorem skóry, włosów, wiekiem.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>