ANALIZA OPINII RADIESTETY MERMETA

Do ks. Menueta, proboszcza z Jussy. przyszła dziewczyna i oświadczyła. że jej brat zaginął i nie potrafi tego wyjaśnić. Wręczyła również księdzu fotografię brata oraz mapę (w skali 1:25 000) doliny Hongrin, w której widziano zaginionego ostatni raz, gdy wracał z Montbove.

Opinia ks. Mermeta była następująca: „Fotografia pokazuje śmierć. Pani brat jest nieżywy. Przeszedł on drogę… i zatrzymał się w tym punkcie… Czuję, że w tym miejscu Pani brat jest już trupem. Jego wzrost wynosi 155 cm. Niesie go człowiek, którego wysokość zdaje się być 170 cm. Pani brat otrzymał uderzenie w plecy na wysokości serca, potem w takim stanie został wrzucony do potoku Hongrin. tam gdzie brzegi są bardzo zbliżone do siebie i tworzą głębię czterometrową. Jest możliwe, że kradzież była motywem zbrodni, ponieważ nie widzę przy nim złota ani srebra.”

Opinia sądu potwierdziła wynik ekspertyzy ks. Mermeta, a przy ciele zabitego nie znaleziono pieniędzy w złocie lub srebrze, natomiast z rzeki Serine, do której wpadał potok Hongrin. wyłowiono opróżnioną portmonetkę ofiary.

Stosowana metoda. Mermet rozłożył przed sobą mapę wybranej okolicy. Jedną ręką trzymał „świadka” – fotografię zaginionego, w drugiej natomiast miał wahadło zawieszone nad mapą w miejscu, gdzie młodzieniec oddalił się od grupy przyjaciół. Następnie nad mapą przenosił wahadło to w jedną, to w dnigą stronę, zaznaczając miejsca, przez które przechodził zaginiony. Łącząc te punkty ks. Mermet wykreślił całą drogę aż do miejsca, gdzie młodzieniec został napadnięty. Z kołei odnalazł na mapie miejsce, gdzie wrzucono go do potoku.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>