Błękitny jest kolorem ujemnym

W radiestezji zieleń bywa dodatnia i ujemna (opisana niżej). Jest mieszaniną błękitnego i żółtego, lecz. promieniowanie jej nie ma żadnej z cech charakterystycznych dla barw składowych – ani nie uspokaja, ani nie stymuluje. Przygotowuje drogę dla wpływów polegających na przeciwstawieniu. Zieleń może być użyta do usunięcia wibracji chorobowych, może być stosowana do przygotowania drogi dla promieniowania koloru leczącego, lecz posługiwać się nią należy z rozwagą i przez krótkie okresy. Przynosi ulgę w przypadku raka. Jej działanie fizjologiczne to mózg, język, żółć. Sugestie patologiczne dotyczą centrum nerwowego, zmysłów, psychiki. Dla zieleni metalem korespondującym jest miedź.

Błękitny jest kolorem ujemnym. To generator systemu nerwowego – alkaliczny, znieczulający. Zalecany we wszystkich przypadkach wysokiego ciśnienia krwi, przy artretyzmie, kontuzjach, neuralgiach itp. obniża nadpobudliwość seksualną. Jego działanie fizjologiczne dotyczy żołądka, jelit, wątroby, żółci, trzustki, śledziony, jamy ustnej, przysadki mózgowej, a ogólnie lewej strony ciała. Patologicznie kolor wiąże się z katarem zwykłym, chorobami dróg limfatycz- nych, komórkami nowo formującymi się, tkanką łączną, płynem surowiczym, śluzówką, okulistyką, z dolegliwościami występującymi po lewej stronie ciała. Metalem błękitu jest srebro.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>