NASZE BIORYTMY CZĘŚĆ 2

Między godziną 7 a 9 najsilniejszy jest żołądek, zatem natura nakazała, żebyśmy w tym czasie jedli maksymalnie. Niestety wieczorem, kiedy natura prosi, aby żołądek odpoczywał, przekazując mu minimum energii, obciążamy go ciężką pracą. Dzień rozpoczynamy o głodzie, wieczorem się przejadamy, a później narzekamy na zmęczenie. Sami niszczymy swoje zdrowie. Wówczas najsłabiej pracuje krążenie i seks.

W godzinach od 9 do 11 najmocniej pracuje śledziona i trzustka. Dlatego badanie poziomu cukru powinno się przeprowadzać po południu, by otrzymać najbardziej wiarygodne wyniki. W tym czasie najsłabiej pracuje potrójny grzejnik.

Nasuwa się pytanie, jaką funkcję spełnia potrójny grzejnik? Nasze samopoczucie i zdolność do wykonywania powierzonych zadań zależy od temperatury otoczenia. Jeśli więc chcemy prawidłowo funkcjonować, cale ciało musi mieć stalą temperaturę. Tę właśnie rolę ma odgrywać potrójny grzejnik – trzyma nasze ciało w stałej, określonej temperaturze.

Dzieli się na trzy części: gómą, środkową i dolną. Do górnej należy serce, płuca oraz funkcje krążenia i seks. Według medycyny chińskiej są to dwa organy elementu ognia i jeden metalu. Od górnego grzejnika na przykład zależy, czy zachorujemy na astmę, zaburzenia serca, mamy zimne stopy, występuje u nas brak erekcji, brak równowagi psychicznej, brak zdolności do obdarzania drugiej osoby miłością, nasila się objaw uczucia żalu. Grzejnik środkowy odpowiada za zaburzenia w pracy pęcherza moczowego, skurcze dolnej części brzucha, pracę nerek, zanik libido. Przy zimnym dolnym grzejniku kobieta nie może zajść w ciążę.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>