NIECO PRAKTYCZNYCH PRZYKŁADÓW

Na zakończenie tego przewodnika po radiestezji podam jeszcze kilka przykładów praktycznego użycia tej sztuki. By sprawdzić jadalność grzybów, kładę na stole, po mojej lewej stronie, grzyb, o którym wiem, że jest na pewno jadalny. W odległości 30 cm od niego kolejno umieszczam grzyby badane. Wahadło zawieszam w środku odległości między wyłożonymi grzybami. Przy badanym grzybie jadalnym wahadło krąży w prawo, przy trującym krąży w lewo lub oscyluje. Opisaną metodę należy uprzednio sprawdzić doświadczalnie.

Chcąc sprawdzić podziemne przewody wodne lub gazowe, jeśli podejrzewamy ich nieszczelność, musimy najpierw ustalić, z jakiego materiału dany przewód został wykonany. Załóżmy dla przykładu, że z żeliwa. W lewej ręce trzymam więc kawałek żeliwa, a z wahadłem w prawej posuwam się wzdłuż zakopanego przewodu. Wahadło, krążąc przez cały czas, w pewnym miejscu zmieni gwałtownie sposób poruszania się, wyznaczając w ten sposób miejsce uszkodzenia.

By odnaleźć zamurowany skarb, postępuję w sposób następujący. Idąc wolno wzdłuż muru, lewą ręką rozwijam przy nim miedziany drut na wysokości 1 m ponad ziemią. W prawej ręce trzymam wahadło, które w pewnym miejscu wyraźnie zareaguje. Miejsce to zaznaczam na ścianie i z kolei rozwijam tenże drut od ziemi do strychu. Teraz mogą wystąpić trzy możliwości: a) nowo wskazany punkt jest zgodny z poprzednim i pokazuje miejsce ukrycia skarbu, b) nowo wyznaczony punkt znajduje się wyżej lub niżej od poprzedniego, oznaczając miejsce ukrycia skarbu, c) wahadło na całej długości pionu nie wykaże reakcji, co dowodzi, że poszukiwany skarb znajduje się na linii pionu, lecz w fundamentach.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>