Urządzenia dr. Nareta

Niektórzy zastępują sulfaty sodu wodą pomarańczową. W przypadku biegunki leczy się wodą niebieską. Wody zielonej używa się do dezynfekcji, czerwonej na cieple kompresy, fioletowa lub niebieska bywa stosowana na kompresy uspokajające. Warto przypomnieć, że fiolet jest skuteczny przeciwko bólom reumatycznym, gośćcowi.

Osobom nerwowym cierpiącym na bóle głowy zaleca się wystawienie karku na promieniowanie niebieskie w ciągu dwóch godzin dziennie. Abażury na lampy powinny być w kolorze bladoniebies- kim, a nie zielonym.

W radiestezji medycznej często korzysta się z urządzeń dr. Nareta. Jednym z nich jest aparat mający formę deseczki ok. 35 cm długości (rys. 37). Pośrodku narysowano półkole, natomiast linia przechodząca przez średnicę półkola ma na końcach zaczernione kółka. Z prawej oznaczone jest N, a z lewej S, co sugeruje usytuowanie aparatu na południku. Radiesteta siedzi twarzą na zachód. Na kółku S umieszcza „świadka” osoby badanej, a na N środek leczący. Segment środkowego półkola w części od pionu po stronie N podzielono na osiem równych części od 0 do 8, a po stronie S podzielono na połowę promieniem 45”.

Jeśli na N i S umieszczę dwa przedmioty jednakowego rodzaju, np. dwa „świadki” tej samej osoby, a wahadło, będące na kolorze tej osoby, zawieszę nad środkiem półkola, wówczas wahadło będzie oscylować wzdłuż linii N-S, wskazując zgodność między użytymi przedmiotami. Teraz umieszczę „świadka” badanej osoby w punkcie S, a środek leczący w N, wówczas wahadło swym ruchem wskaże, czy osoba badana, dla której przewidziano ów lek, cierpi na domniemaną chorobę i czy nastąpiło jej nasilenie. To ostatnie zostanie wskazane kątem oscylacji na luku. Przy chorobie zaawansowanej w całym organizmie wahadło oscyluje wzdłuż linii N-S. W stanie początkowym choroby oscyluje wzdłuż promieni 1, 2, 3 itd. zależnie od nasilenia.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>