Określenie koloru indywidualnego dowolnej osoby

Badana osoba powinna usiąść twarzą ku północy, natomiast dalsze czynności przebiegają jak wyżej opisano, przy czym mężczyzna wyciąga lewą dłoń otwartą, a kobieta prawą. Klimakterium zmienia polaryzację kobiety, polaryzacja staje się identyczna jak u mężczyzny.

Przed przystąpieniem do ćwiczeń radiestezyjnych należy sobie zapewnić właściwe warunki pracy, a więc być w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej, pogodnym nastroju, nie podlegać wpływom zewnętrznym. Stół przeznaczony do pracy musi być wolny od przedmiotów nie związanych z badaniem. Ramię i łokieć ręki z wahadłem opieram na stole, by nie drgały. Wolne przedramię zamknięte w luźną pięść kładę na stole. Ma służyć do trzymania „świadka” względnie jego dotknięcia wówczas staje się antena- Nogi mam lekko rozstawione, nie skrzyżowane, mające dobry kontakt z ziemią lub podłogą.

W czasie pracy najlepiej być skierowanym twarzą na N. przy tym korzystnym czasem są godziny: 9-!1, 15 -17. 20 – 23. Wówczas jest się najbardziej czułym na promieniowanie, zwłaszcza przy zachmurzonym niebie. Burze i wyładowania atmosferyczne, jak również elektryzujący się pyt i kurz, utrudniają pracę. Wiatr i deszcz mogą zakłócać ruchy wahadła, lecz po deszczu reakcje są dobre. Pojawiają się godziny i dni, w których odbiór promieniowania jest utrudniony. Zjawisko to nazywamy zanikaniem. Występuje ono zazwyczaj w okresie zbyt słonecznym, burzowym, dusznym.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>