Propolis

Huayacan lub Huinoy huayna, w języku quechua znaczy „wieczna młodość”. Jest to kora i część przykorza drzewa rosnącego w peruwiańskiej selwie. Miejscowi znachorzy stosują wywar z niego do leczenia sclerosis multiplex, jak również do regeneracji organizmu.

Una de gato, czyli „pazur kota”, stanowi korzeń drzewa rosnącego w peruwiańskiej selwie, a wywar z niego jest środkiem leczniczym przeciwko rakowi i jakoby chorobie AIDS. Właściwości lecznicze una de gato zostały potwierdzone w Austrii, a we Włoszech przez Uniwersytet Neapolitański.

Propolis — kit pszczeli. Pierwsze o nim wzmianki pochodzą z XIV w. p.n.e. Kit ma przeważnie kolor brunatny, rzadziej czerwony lub zielonkawy, jest to zależne od podstawowego surowca, z którego powstaje, i od ilości wosku, którego pszczoły nieco dodają.

Propolis działa zabójczo na bakterie, wirusy, pierwotniaki, grzyby chorobowe. Wielokrotnie przyspiesza rozwój komórek, pobudza gruczoły wydzielania wewnętrznego, działa znieczulająco i likwiduje blizny przy gojeniu się ran. Zapobiega procesom rakotwórczym, leczy raka w początkowym okresie.

Wahadło z propolisem bywa pomocne przy leczeniu trudno gojących się ran, chorób skóry, oparzeniach, wrzodach zewnętrznych, wrzodach żołądka i jelit, paradentozie, w katarach, przeziębieniach, anginie, zapaleniu oskrzeli i płuc, w leczeniu guzów, grzybic, egzemy i rzęsistka. Wahadła z propolisem używa się również do wzmocnienia ogólnego. Ładowanie nim odbywa się na dłoń, splot słoneczny lub chory organ. Przy leczeniu chorych organów należy używać atlasu anatomicznego z nastawieniem mentalnym na likwidowanie danej choroby lub wirusów czy bakterii. Wahadło samo wyznacza dawkę, a po nasyceniu następuje jeao zatrzymanie.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>