Ustalenie rodzaju paszy w hodowli

Rozkładam na stole różne próbki: trawa, koniczyna, słoma owsiana, owies, siemię, mąka z soi, kukurydza itd. Lewą ręką dotykam zwierzęcia, które ma być karmione, z prawą z wahadłem przesuwam nad każdą z wymienionych pasz. Zapewne będzie ono krążyć pozytywnie nad wszystkimi gatunkami, lecz należy wybrać te, nad którymi krążenie jest najsilniejsze.

Chcąc się dowiedzieć, jaka ilość paszy odpowiada zwierzęciu, dotykam zwierzęcia i liczę głośno: raz, dwa, trzy – obserwując wahadło. Załóżmy, że jego krążenie się rozpocznie, gdy wymawiam „dziesięć”, to oznacza, że zwierzęciu należy dać 10 kg paszy.

Mleczność krowy. Radiestezyjnie sprawdza się to następująco. Kładę palec wskazujący lewej ręki na grzbiecie krowy w połowie jej długości od przednich nóg do nasady ogona. W prawej ręce trzymam zawieszone wahadło, lewą zaś powoli przesuwam w kierunku brzucha zwierzęcia. Jeżeli wahadło zacznie krążyć w pierwszej części drogi od kręgosłupa do połowy żeber, jest to oznaka małej mleczności krowy. Jeśli wahadło zacznie krążyć w chwili, gdy przesunę dłoń na trzy czwarte obwodu krowy, będzie to oznaczać, że jej mleczność jest dobra. Zawirowanie wahadła przy dotknięciu lewą ręką wymienia to dowód, że krowa jest doskonała.

Metodą radiestezyjną można określać płeć ptaków. U samczyka wahadło będzie krążyć nad głową i ogonem, u samiczki zaś krążenie dodatnie pojawi się nad głową, a oscylacje nad ogonem.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>