Woda „zdrowa” i „niezdrowa”

Na terenie zapromieniowamni dobrze rosną: grzyby, glony, porosty, dąb, wierzba, modrzew, klon, orzech, bez lilak i czarny, rzodkiewka, cebula, czosnek, seler, fasola, rzepa, pomidor, rabarbar, koniczyna, owies, głóg, paproć, jemioła, naparstnica, wilcza jagoda, cykuta, powój, jaskier, oset, pokrzywa, piołun, babka lancetowata.

Źle znoszą tereny zapromieniowane: buk. jodła, lipa, wiąz, sosna, kasztan, brzoza, leszczyna, jabłoń, grusza, śliwa, czereśnia, wiśnia, morela, brzoskwinia, agrest, porzeczka, winogrona, burak, groch, por, sałata, szczaw, ziemniak, kalafior, kalarepa, róża, rozmaryn, barwinek.

Radiesteta ks. Mermet rozróżniał wśród cieków wodę „zdrową” i „niezdrową” i w swej publikacji Zasady i praktyki radiestezji pisał:

..Z radiestezyjnego punktu widzenia «zdrowa» woda płynie między jednorodnymi warstwami skał. podczas gdy «niezdrowa» woda płynie między niejednorodnymi warstwami, np. między margłem i gliną, wapniem i łupkiem. Wydaje się, że w takich przypadkach tworzy się rodzaj elektrolitu, jakby różnica potencjałów elektrycznych między dwoma rodzajami skal. W niektórych przypadkach woda wchodzi w kontakt ze szkodliwymi minerałami, zawierającymi rtęć lub ołów. Osiąga wtedy ona pewien ładunek, który ma zdolność wywoływania różnych chorób u ludzi mieszkających w domach położonych nad taką wodą”.

Do wypowiedzi ks. Mermeta trzeba dodać, że niezależnie od tego, czy dany ciek ma wodę ,.dobrą”, jego nadmierne promieniowanie będzie szkodliwe.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>