Inne metody leczenia

Przy bólach układu trawiennego i niestrawności pacjent kładzie się na plecach lub siada wygodnie w fotelu w stanie relaksu. W lewej ręce trzymam szeroki flakon z 30 g bikarbonatu sodu, który opuszczam luźno, bez napięcia mięśni wzdłuż ciała. Lekko zakrzywionymi palcami prawej dłoni wykonuję bez dotykania masaż magnetyczny układu trawiennego chorego, poczynając od przełyku aż do żołądka, poniżej którego robię silny ruch w prawo. Masaż prowadzony przez 10-15 minut od pierwszych chwil przynosi choremu ulgę, po zakończeniu zabiegu jest on wolny od dolegliwości.

W anemii lub silnym osłabieniu kładzie się kawałek żelaza na wezgłowiu łóżka po stronie północnej, tak by promieniowanie żelaza docierało do głowy leżącego pod kątem 45″.

Gdy pacjent cierpi na odwapnienie organizmu i lekarz przepisał mu zastrzyki z wapna, wystarczy umieścić w nogach łóżka, po stronie południowej, trochę wapnia na półmisku, tak aby jego promieniowanie docierało do nóg pacjenta pod kątem 45°, Ciało chorego wchłonie konieczne promieniowanie wapnia leczące organizm.

Gdy wodę w kolorowej butelce wystawi się na działanie promieni słonecznych, to po pewnym czasie przyjmie ona promieniowanie zgodne z kolorem butelki. Biorę butelkę o żądanym kolorze, napełniam wodą źródlaną lub deszczową i wystawiam ją na działanie słoneczne w ciągu dwóch, trzech godzin. O ile używa się w tym celu światła sztucznego (silnej żarówki), naświetlać należy dłużej. Aby ustalić dozowanie wody kolorowej zgodnie z potrzebami chorego, bierze się rano i wieczorem po łyżce, tj. około 30 g. Gdy dawka okaże się niewystarczająca, należy ją zwiększyć aż do otrzymania pożądanych rezultatów.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>