Każda barwa ma własne cechy

Dobranie koloru ubrania przeprowadza się w sposób następujący: kawałki papieru łub tkaniny o różnych kolorach należy brać do ręki lub położyć w odległości 30 cm od danej osoby. Między tymi próbkami a zainteresowaną osobą zawiesić, na jej kolorze, wahadło. Gdy będzie krążyć w prawo lub oscylować między próbką a osobą, zatem dodatnio, będzie to znaczyć, że dany kolor jest właściwy. Gdy krąży w lewo lub oscyluje poprzecznie, czyli ujemnie, wskazuje kolor zły dla zainteresowanej osoby.

Istotny jest także problem wyposażenia mieszkania, a więc barwy ścian, obrazów, mebli, które powinno być dobrane do promieniowania głównego mieszkańca. Każda osoba reaguje na kolor harmonizujący z jej usposobieniem oraz dla niej przeciwny, dlatego przy urządzaniu mieszkania należy za pomocą wahadła ustalać kolor ścian i umeblowania.

Poza klasyfikacją kolorów na dodatnie i ujemne można je dzielić również na kwasowe i zasadowe. Kwasowe: czerwień, pomarańczowy, żółty, podczerwony i czarny, określamy jako ogrzewające i podniecające, natomiast do zasadowych należą: błękitny, indygo, fiolet, ultrafiolet i biały. Traktuje się je jako zimne, uspokajające.

Każda barwa ma własne cechy i powiązania z różnymi elementami natury i organami ciała ludzkiego, charakteryzując osobnika o danym kolorze własnym.

Kolor czerwony to dodatni wytwornik ciepła, siły, energii psychicznej jest zalecany dla osób anemicznych, z krzywicą i osłabionych. Działa antyseptycznie i gojąco. Bywa stosowany w egzemie, róży, oparzeniach, przy ostrych gorączkach (szkarlatyna, odra). Zawsze jednak czerwień jest szkodliwa dla osób o podwyższonym ciśnieniu tętniczym, jak również dla osób nerwowych i wrażliwych.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>