POZNAJ SWOJE BIORYTMY – KONTYNUACJA

Najnowsze badanie dowiodły, że osoba będąca w pozycji dodatniej swego cyklu Fizycznego zużywa wiele kalorii, natomiast gdy przejdzie do cyklu ujemnego, powinna zmniejszyć dzienne spożycie odpowiednio do praktykowanej diety.

Jest bardzo istotne, że większość urazów występuje u sportowców w dniach biorytmicznego zagrożenia i minizagrożenia, przy tym dni kombinowane, łączące sytuacje zagrożenia i minizagrożenia, są wyjątkowo niebezpieczne. Zatem chcąc uniknąć wypadków w sporcie wyczynowym, należy korzystać z cyklu fizycznego ujemnego, ponieważ w części dodatniej występuje nadmiar szkodliwej, zbytniej pewności siebie i brawury. Unikać także należy dni zagrożenia i minizagrożenia.

W biorytmii również występuje zjawisko zwane bioprzypadkiem. Wiele osób zauważyło, że ich samopoczucie uległo poprawie, gdy cykle emocjonalny i intelektualny znajdowały się równocześnie w dodatniej części sinusoidy, odczuwały zaś silne zdenerwowanie w dniach zagrożenia i minizagrożenia. Występowały u nich wówczas także większe skłonności do przeziębień, a używając witamin powinny wówczas zażywać witaminę C. W dniach zagrożenia i minizagrożenia należy unikać wizyt u dentysty, ponieważ wtedy jest się bardziej wrażliwym na ból.

Znamienne, że porody następują przeważnie wówczas, gdy matka jest w biorytmicznym dniu zagrożenia, minizagrożenia lub kombinowanym. Płeć dziecka jest związana z rodzajem biorytmu matki w dniu poczęcia. Zapłodnienie w dniu z cyklami: fizycznym dodatnim i emocjonalnym ujemnym zazwyczaj odpowiada płodowi męskiemu, przy odwrotnych cyklach odpowiada płodowi żeńskiemu.

Stres i napięcie nerwowe przyspieszają proces starzenia. Zatem można uniknąć lub zmniejszyć te szkodliwe objawy dzięki znajomości biorytmu. Dni zagrożenia występujące w części wzrastającej cyklów, a więc: P-l, S-l, 1-1 są zazwyczaj mniej groźne niż w części zmniejszającej się sinusoid, czyli: P-12, S-15,1-17.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>